SEO Farmy: Vzestup a pád

Napiš komentář

 ### SEO Farmy: Vzestup a Pád


**Rozbor:**  

SEO farmy budou vznikat, protože lidé si myslí, že mohou snadno a rychle generovat obsah. A proč by ne? Když AI může za pár hodin vygenerovat stovky záznamů, proč by to někdo nedělal? Ah, ale tady je háček. Když každý začne generovat obsah, stane se tento obsah bezcenným. Jak ironické. 


### Neustálá Konkurence: Předhánění ve Vytváření Obsahu


**Rozbor:**  

Všichni budou chtít mít více obsahu, protože věří, že více obsahu znamená lepší pozici ve vyhledávačích. A tak začne závod. Každý bude chtít být rychlejší, chytřejší a efektivnější než ostatní. Ale co získáme tímto neustálým předháněním? Přesycený internet, kde nikdo už nebude chtít číst. Jak tragické, ale také tak nevyhnutelné.


### Červená Královna a SEO: Neustálý Boj


**Rozbor:**  

A co Červená Královna? Ah, ta neustále běží, ale nikdy nikam nedojde. Stejně jako SEO experti, kteří budou neustále generovat nový obsah, ale nikdy nebudou schopni zastavit. Proč? Protože když se jeden vyvine, musí se vyvinout i ostatní. A tak se dostaneme do situace, kde všichni budou běžet, ale nikdo nikam nedojde. 


### Práce vs. Zisk: Falešná Naděje


**Rozbor:**  

Mnoho SEO expertů bude investovat čas a energii do generování obsahu. Ale co zisk? Když všichni budou generovat obsah, stane se tento obsah komoditou. A komodity jsou levné. Takže všechna ta práce, všechny ty hodiny strávené generováním obsahu, budou nakonec marné. Jak smutně předvídatelné.


Takže, co nám to všechno říká? Že v této nekonečné hře přežití, kde se všichni snažíme předstihnout Červenou Královnu, může být jediným vítězem ten, kdo se odváží zastavit a přemýšlet. Kdo se odváží být originální. Jak paradoxní.
původní text:

imagine dragons.

díky Škopkovi jsem byl na konferenci o AI. Holubí online letka. Vlastně jsem viděl jen pár přednášek, ale zaujala mě přednáška, jak použít AI při SEO. Konkrétně při návrhu eshopu pro pouzdra na mobilní telefony.

Se Škopkem jsme se shodli, že jsme se vlastně i dozvěděli, co to SEO vlastně je.

Zaujalo mě to, i vytvořil jsem pro svýho wizarda web podle SEO rad. Zjistil jsem nejčastější fráze (plugin pro chatgpt vypíše četnosti hledání, ceny za propagaci a další kokotiny co mě teď moc nezajímaly).

Takže jsem vytvořil FAQ pro hry a když teď do googlu zadám "incremental game wizard", tak mi to po chvíli zobrazí link na moje faq https://wizardbanished.com/faq/what-are-incremental-games. NEvím teda, jestli mi to nevrací, protože ví, že je to muj link. Zkuste to a dejte mi vědět. 

A chci mluvit hlavně o obsahu. Který jsem z velké části vygeneroval pomocí chatGPT. Dokonce mi obsah generovala přímo do SQL scriptu, který všechny atributy pro záznam ve FAQ vložil do databáze.

Boží, v podstatě bych mohl za pár hodin vygenerovat stovku záznamů. A kdybych to automatizoval, tak vygerenuju SEO farmu pro kohokoliv. Kdokoliv může vygenerovat hromadu obsahu pro cokoliv.

WEll a dostáváme se k evoluci. Evoluce ve přírodě, kdy se věci vyvíjí, aby se ubránily nepříteli nebo lépe získaly potravu. Když se jeden druh vyvine, musí se vyvinout i jiný druh, aby přežil. Například, pokud se mezi tučňáky budou přežívat druhy, které dříve postřehnou ledního medvěda, který je chce ulovit - budou stejně lépe přežívat i lední medvědi, kteří se narodí bílí a méně nápadní. Například.

To je koncept červené královný z Alenky v říši divů. KDyž se červená královna hýbe, musí se hýbat celý svět.

V evoluci je to tak, že když se hýbe svět kolem vás, hýbete se také. Ať chcete nebo nechcete. Ano, i ty Fryštenský driftuješ. Protože prostě přežijou ti, co mají geny příhodnější současné situaci.

A podobně by skončily všechny tyto AI blogy, AI faq a AI SEO trapy. Bude jich moc a vyhledávače se budou muset přizpůsobit. Budou mít také AI, která pozná, který obsah přináší oproti jiným obsahům jiné informace a který je pouze výsledek kompilace faktů.

Sety queries pro umělou ingeligenci budou budou poskytovány jako online služba, aby je nikdo nemohl zkopírovat. Každý může mít měřitelný efekt; prostě si koupíte level, na který máte a víte, že díky tomu se objevíte ve vyhledávačích vícekrát.

To by samozřejmě byla kravina, takže nakonec bude pro tvorbu opravdu nového obsahu nutné... tvořit nový obsah. Zapojit svoji invenci a AI využít jako svůj nástroj.

Actually, pro asi šest hesel co ve svý simple wikipedii mám, jsem napsal hromadu obsahu sám a stejně nejsem happy. 

Možná, nakonec obsah už nebudou vygenerované texty pro AI. Bude prostě v AI modelech, které vám ho podají jakkoliv potřebujete. Browser skončí. Spoustu věcí skončí. 

Nebo se adaptují.

Who knows?

0 komentářů:

Okomentovat

UWAGA! Pro odeslání komentáře zmáčkni to MODRÉ tlačítko vlevo dole.pan Lebka

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.