Zařiďte si účet na Gmailu (zde budete mít svůj primární soukromý kalendář,
v něm kalendář státních svátků a narozenin (ty se automaticky vytahají ze všech vašich kontaktů, pokud si je tam zadáte).
Další kalendáře můžete připojit do primárního Google kalendáře pomocí přidání linku na URL s iCal exportem (pro mě – školní kalendář (zkoušky, přednášky, termíny úkolů) a kalendář z projektového systému (tasky
a milestony)
To už jsme na pěti. Ještě potřebuji společný sdílený firemní Exchange/Outlook kalendář (jednání, porady, dovolené atd.), ten si ale nalinkuji přímo do mobilu pod samostatným synchronizačním účtem. Současně s ním se mi tam automaticky propíše i firemní privátní (opakující se věci pracovní, upomínky a pod., které ale nechci sdílet se zbytkem firmy)
Pokračujeme dále: máte Androidí phone (nedoporučuji menší než 4 palcovou obrazovku, byly časy, kdy jsem si říkal, že je to trochu moc – dneska bych nechtěl nic menšího). Stáhněte si z Google Play (byl to předtím Marketplace?) Business Calendar Free, asi nejlepší mobilní kalendář, co se dá sehnat (ve verzi zadarmo má zobrazovat asi nějakou reklamu, ale žádnou jsem neviděl).
BCF umí spoustu náhledů. Prakticky používám nejvíce ten vpravo. Na spodní straně můžete jednotlivé kalendáře dle libosti zapínat a vypínat (na ilustračním obrázku modré, zelené a hnědé tlačítko dole). Když jich tam máte šest, tak tam je i šest tlačítek.
Ve výsledku máte na mobilu tedy jen dva synchronizační profily – ten s Gmailem/Google kalendářem a s Exchangem. Nemusím asi říkat, že je vhodné si rovnou na Gmail nechat přeposílat i všechnu soukromou poštu (na Exchange profilu máte tu firemní).
Kosmetické problémy na které jsem narazil:
Při šesti kalendářích vám začnou pomalu docházet rychle odlišitelné barvy. Je dobré mít telefon s kvalitním displayem, jelikož mám starší HTC HD2 přeflešnutý z původních WM6.5 (to byl peklo systém, hahaha!) na Android 2.3.něco, není to úplně ideální (jinak HD2 byl telefon, který předběhl dobu minimálně o rok/dva a nedám na něj dopustit, ale displaye jsou dnes přecejen ještě o chlup lepší).
Další věc, co je potřeba vědět, je, že pokud nalinkujete do vašeho Google kalendáře nějaký externí kalendář přes iCal (mimochodem dělá se to přes “Jiné kalendáře” –> “Přidat pomocí adresy URL”) , provádí se synchronizace (tím myslím stažení iCal souboru a přidání/ubrání událostí do vašeho primárního Google kalendáře) tak jednou za 3hoďky a nedá se to nikde nastavit. Většinou to není ale problém.
Slovo kalendář bylo v tomto článku použito 17x. Pokud takovéto věci nemusíte řešit, jste pravděpodobně velice šťastní :)
0 komentářů:
Okomentovat
UWAGA! Pro odeslání komentáře zmáčkni to MODRÉ tlačítko vlevo dole.
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.